Reklamı Geç

6. Samsun Tarım Fuarına Havza damga vurdu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
6. Samsun Tarım Fuarına Havza damga vurdu
Abone ol
Bu yıl 6.’sı düzenlenen ve  Havzanın onur konuğu olduğu 6. Samsun Tarım Fuarı sona erdi. Fuara onur konuğu olarak katılan Havza damga vurdu.

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde açılan fuar, 5 günde binlerce ziyaretçiyi ağırladı.

15 Eylül’de düzenlenen açılış töreni ile kapılarını açan; fuarın bu seneki onu konuğu Havza hazırlamış olduğu stant ve ziyaretçilerine vermiş oldukları hediyeler ile ilgileri üzerine çekti.

Havza Belediyesi, Havza İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Havza Ziraat Odası, İlk Kıvılcım 1919 Havza Kadın Üretim Kooperatifi, Horasan Antika ve El Sanatları Atölyesi, Sağlam Kılıç, kendi imkanları ile el sanatları üreten Selma Pekşen, Ayşegül Arslan ile Dilek Elibol tarafından oluşturulan stantta Havza’da üretilen tarımsal ürünler, yöresel ürünler ve el sanatı ürünleri fuar ziyaretçileri tarafından yakında incelendi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir “Fuarı ve dolayısı ile standımızı 5 gün içerisinde binlerce kişi ziyaret etti ve bu insanlara ilçemizin tarımsal ürünlerinde, yöresel el emeği ürünlerimize, tarihi ve kültürel zenginliklerimiz tanıtma imkanı bulduk.  Ayrıca Havza Belediyesi ve Havza Ziraat Odası iş birliği ile yüzlerce çiftçimiz düzenlediğimiz turlar ile fuara getirdik ve tarımsal teknolojide yaşanan son gelişmeler hakkında bilgilenmelerini sağladık. Yine Havza tarım potansiyelinin ele alındığı panelde ilçemiz adına önemli bir çalışma oldu.” Dedi.

Başkan Özdemir; “5 gün boyunca Havza Belediyesi, Havza İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Havza Ziraat Odası, Havza Ticaret ve Sanayi Odası, İlk Kıvılcım 1919 Havza Kadın Üretim Kooperatifi, Horasan Antika ve El Sanatları Atölyesi, Sağlam Kılıç, kendi imkanları ile el sanatları üreten Selma Pekşen, Ayşegül Arslan ile Dilek Elibol kardeşlerimiz ile birlikte açtığımız stantta görev yapan ve gelen misafirlerimiz ile ilgilenen tüm personelimize de ayrıca teşekkür ederim. İnşallah bu gün kapılarını kapatan fuarımız sonuçları itibari ile Havzamız, Samsun’umuz ve ülkemiz adına hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi

5 gün süren ve akademisyenler, mühendisler ve sektör temsilcilerinin seminerler verdiği fuarı binlerce kişi ziyaret etti.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
19 Eylül Gaziler Günü, düzenlenen çeşitli programlarla kutlandı. Önceki Haber

19 Eylül Gaziler Günü, düzenlenen çeşitl...

BAŞKAN DEMİRTAŞ,REFAKATÇİ EVİ PROJESİ İLE KENTİN ÖNEMLİ BİR EKSİĞİNİ KAPATACAĞIZSonraki Haber

BAŞKAN DEMİRTAŞ,REFAKATÇİ EVİ PROJESİ İL...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar