AYSUN MACİT; 'BAŞARIYA ZORLUKLAR DİYARINDAN SONRA, SABIR ÜLKESİNDEN GEÇEREK ULAŞILIR'

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AYSUN MACİT; 'BAŞARIYA ZORLUKLAR DİYARINDAN SONRA, SABIR ÜLKESİNDEN GEÇEREK ULAŞILIR'
1989 yılında İshaklı mahallesinde Tekstil işine giren Aysunzade Tekstilin ortaklarından Aysun MACİT, azmi ve gayreti sayesinde bugün işinin patronu konumuna geldi.

1989 yılında İshaklı mahallesinde Tekstil işine giren Aysunzade Tekstilin ortaklarından Aysun MACİT, azmi ve gayreti sayesinde bugün işinin patronu konumuna geldi.

Geçmişte 15-16 kişiye kendi atölyesinde işveren Aysun MACİT, yıllar sonra işletmesini çok daha büyüterek, iç piyasaya çalışan işletmesini bugünlerde Dünyanın önde gelen Tekstil firmalarına iş yapar hale getirdi.

Bugün Aysunzade Tekstilin, başına geçen aynı zamanda ortağı konumunda olan Aysun MACİT, azmi, kararlılığı ve girişimciliği ile başarılı bir iş kadını olarak dikkat çekiyor.

 

İş hayatına ifade ettiğimiz gibi İshaklı mahallesinde 7 makineyle kendi atölyesini kuran ve çalışan, cirosu düşük olan işletmeyi bugün 4 bin metrekare alanda ürün çeşitliliğini arttırıp, daha geniş bir alana taşıyan Aysun MACİT, çalışan sayısını da 15’lerden 180 e çıkarmayı başararak önemli tekstil firmalarına iş yapar hale getirdi.

Bu başarıda İş ortağı Mustafa Şener ÇÖNT beyinde hiç kuşkusuz önemli katkısı bulunuyor.

Her iki ortak bugün sırt sırta vererek, gerçekleştirdiği kaliteli üretimle ünlü markaların güvenini de kazanmayı başarıyorlar…

 

Aysun Macit, 2016 yılında Kosgeb Girişimcilik ile birlikte büyüttüğü işletmesinde, azimli, ufku geniş bir iş kadını olarak, daha çok üretim ve istihdamla ekonomiye katkı vermeye gayret gösteriyor.

Aysun hanım ilginçtir, kendini bildi bileli hiç ev hanımı olmamış. Hep İş Kadını olmuş. İşini takip etmiş. İşini ilerletmek için sürekli arayış içerisinde olmuş. Şöyle ki; eşinden ayrıldıktan sonra hem sosyal hayata hem de iş hayatına daha sıkı sarılmış.

Olmak, olmamak savaşı vermiş. Allah’a şöyle dua etmiş;

“Allah’ım sen beni muhanete muhtaç, dostlarıma mahcup etme!” demiş.

Duaları kabul olmuş.

 

KENDİNİ BİR ANDA TEKSTİLİN BAŞINDA BULDU!

Kendisini ziyaret eden Bafra Gazeteciler Derneği Başkanı ve Medya Kuruluşlarımızın Baş yazarı ve İmtiyaz sahibi Sayın İbrahim ALAÇAMLI’ ya açıklamalarda bulunan Aysunzade Tekstil İş Ortağı Aysun MACİT, ilk zamanlar iş hayatının kendisine az da olsa zor geldiğini dile getirerek, şunları söyledi;

“İfade ettiğim gibi önceleri küçük bir atölyem vardı. Çok sıkıntılar çekmiştim. Bu sektörde ayakta kalabilmek için mücadele vermek şart. O yıllar işimle ilgili fazla bir bağlantım yoktu. Ama KADER ne diyelim…

Yıllar geçti bir anda kendimi Tekstil işinin içinde buldum. Hatta o yıllar bu işi bırakmayı filan düşünmüştüm. Çünkü basit bir iş değildi. İşe yeni girmiştim. Zorlukları ile karşılaştım. Sonra bu sektörde çevremdeki beni sevenler bu işi bana sevdirdi. Beni, teşvik etti.

BU teşvik sayesinde işi bırakmayı dahi düşünürken, bir anda bırakmama kararı aldım. Dahası yaptığım işler sayesinde tanınmaya başladım. Derken işler yoğunlaştı. Bu da bana moral oldu. BU işi terk etmedim. Yıllar geçti. Şimdi ise işin tam merkezindeyim. İyi ki bırakmamışım. Hiç kuşkusuz sıkıntılar yaşadım ama gelişmeler bana pes ettirmedi. “ ifadelerini kullandı.

 

AYSUN MACİT: “MÜCADELE VERDİM PES ETMEDİM”

İlk işe başladığında işletmesinin küçük, dar ve imkanlarının kısıtlı olduğunu, o yıllar atölyesinde 10-15 kişinin çalıştığını bir kez daha ifade eden Aysunzade Tekstil İş Ortağı Aysun MACİT şöyle devam etti;

“İbrahim bey, bir bayan olarak ne zorluklar, ne sıkıntılar yaşadığımı bir Allah bir de ben bilirim. Çok mücadeleler verdim. Çok sıkıntılar yaşadım. Ancak yılmadım, pes etmedim!

Bugünlere gelebilmek, yeni makineler, yeni ekip kurmak, ekibime işi ile ilgili eğitim vermek hep kafamdaki düşüncelerdi.

Nitekim sizin de gördüğünüz gibi Yurt dışına bugün ihracat yapıyoruz.

Bunun içinde ürün çeşitliliğimizi çoğalttık. Hem kalitemiz hem istihdamımız hem de vurguladığım gibi İşletme alanımız büyüdü.

Dahası teknolojimiz, konusunda uzman ekibimiz, binamız yenilendi.

Bugün Tekstil fabrikamızda en kaliteli ürün yapanlardan bir Firmayız dersem, abartmış olmam…

AYSUNZADE TEKSTİL olarak, hem yurt dışına iş yapıyoruz hem de tanınmış bilinen markalarla iş görüşmelerimiz devam ediyor.Bu arada bir kaç ünlü marka ile de çalışıyoruz.

Aysunzade Tekstil olarak ortağım Mustafa Şener ÇÖNT kardeşimle Tekstildeki teknolojiyi çok yakından takip ediyoruz.

Aysunzade Tekstil olarak, yaptığımız işler neticesinde hem kendimizi hem de kalitemizi ispatladık.

Bırakın Bafra’yı Karadeniz’in en önde gelen firmalarından biri konumuna geldik.” İfadelerini kullandı.

 

MACİT, İŞ DÜNYASINDA BAŞARILI OLMAK İSTEYEN KADINLARA TAVSİYELERDE BULUNDU!

Aysunzade Tekstil İş Ortağı Aysun MACİT, iş dünyasında başarılı olmak isteyen girişimci kadınlara da şu tavsiyelerde bulundu;

Başarılı kadın nasıl olur? diye soranlar oluyor. İlk önce kararlı ve inançlı olsunlar, pes etmesinler, cesur olsunlar.

Zorluklar karşısında asla pes etmemeleri gerektiğini söylüyorum çünkü ben de öyle yaptım. Çok zorluklar yaşamama rağmen asla pes etmedim, devamlı mücadele ettim. Bazı Ekonomik sıkıntılar yaşamama rağmen asla pes etmedim.

Azimle, kararlılıkla devam ettim yoluma.” Dedi.

 

MACİT:” BAŞARININ SIRRI, DİSİPLİN, TAKİP VE EKİPTİR”

Aysunzade Tekstil İş Ortağı Aysun MACİT, başarısının sırrını şu şekilde açıklıyor;

Özellikle başarının sırrını ben şöyle söyleyeyim, disiplin, takip ve ekip olarak söylüyorum. Biz böyle yaptık, bu şekilde devam ediyoruz.” sözlerine yer verdi.

 

BİZ DE HER İKİ ORTAĞI TEBRİK EDİYORUZ…

Ben Bafra Gazeteciler Derneği ve Medya kuruluşlarımın Baş yazarı ve İmtiyaz sahibi İbrahim ALAÇAMLI olarak, kardeşim olarak gördüğüm Aysunzade Tekstilin ortağı İş Kadını Aysun MACİT kardeşimi, canı gönülden tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

Röportajımızda Aysun MACİT kardeşim bir ara altı çizilecek şu ifadeleri kullanmıştı;

“Başarıya zorluklar diyarından sonra, sabır ülkesinden geçerek ulaşılır. “

Ben de Aysun Macit kardeşime diyorum ki;

“Senin için bu başarının bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. İnşallah daha büyük başarılara ortağın Mustafa Şener ÇÖNT beyle birlikte imza atarsınız.

Her ikinizi bir kez daha tebrik ediyor, Başarılarınızın devamını diliyorum.

————————————————————–

RÖPORTAJ: İBRAHİM ALAÇAMLI


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gizlenerek girdiği sanayinin Nezahat Ustası olduÖnceki Haber

Gizlenerek girdiği sanayinin Nezahat Ust...

20 metrekarelik atölyede ürettiği kemençeleri, yurt dışına satıyorSonraki Haber

20 metrekarelik atölyede ürettiği kemenç...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar