BAKMAYI BİLENE GÖRMEYİ İSTEYENE

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAKMAYI BİLENE GÖRMEYİ İSTEYENE
Dünyanın başına çöreklenmiş halde devam eden , ülkemizin ve sağlık sisteminin benim nazarımda müsibeti def etme noktasında başarısı taktire şayan bir şekilde devam ediyor.

Sağlık sistemi çökmüş bir ülke isterse dünyanın en gelişmiş ülkesi veya en zengin ülkesi olsun beş para etmez.

Ekonomik noktada her kesim kendi penceresinden baktığı için farklı sesler oluşmakta. Mevcut iktidar piyasayı revize edebilmek, esnaf ve üreticilerimize can suyu olacak finansman, kredi ve hibelerle piyasayı canlı tutmayı başarmıştır. Farklı sesler karşılıksız para basıldı enflasyon patlayacak ekonomi darmadağın olacak diye beklemeye devam ediyorlar. Penceresi farklı olan gözler, sorarım size dünyada karşılıksız para basmayan tek bir ülke gösterin sesim kesilsin.

Bizler şunu anlayalım: Para bizler için kıymetli bir araçtır. Para basma yetkisi elinde olan merkez bankası için para bir kağıt parçasından ibarettir. Rezerv para sahipleri istedikleri gibi para basacaklar ve bizim gibi ülkelerde yokluğa makum olacaklar, sadece gülerim aksi bir duruma. Neyse bu konular geniş pencereden görünen konular, çemberi biraz daraltıp ilçemiz konularına dönelim:

Vezirköprü ve duruçay sulama barajlarında ufak tefek arızalar olsa da bu barajlar geniş bir alana hizmet vermeye başladı. Sulama yapılan arazilerde sadece danelik mısır ekimi %300 oranında arttı ve 10000 dönüm gibi bir ekime ulaştı. İlçeye direkt katma değeri, desteklemeler ile 20 milyon TL'yi bulacaktır. Emin olun sadece danelik mısır üretimi ilçede yumurta tavukçuluğu, yem fabrikaları, kanatlı et üretimi ve küçükbaş hayvancılığa ivme kazandıracak olup üreticilerimize ve çalışanlara iş-aş olarak dönecektir.

Yaptığımız ve planladığımız bütün çalışmalarda karıncayı mürşit edinmiş bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Herkes gibi hayallerimiz ömrümüzden uzun olacak ve ilçemiz için güzel hayaller kurmaya devam edeceğiz. Ömür yeter mi bilmeyiz; ama sonuç ve taktir bizim elimizde değil.
Önümüzdeki günlerde yeni sulamaya açılmış ve kuraklıktan etkilenmiş Akören-Adatepe-Yağınözü-
Oymaağaç-Avdan-Örencik köylerimize bir nebze olsun destek olmak ve üreticilerimizin yanında olduğumuzu göstermek için tamamen hibe olarak 400 torba silajlık mısır tohumu dağıtımı yapacağız.

Bu sayede 3000 dönüme yakın alan ekilmiş olarak 20000 ton kaba yem üretip üreticilerimizin kaba yem ihtiyacları karşılanmış olacak hayvancıkla uğraşan üreticimize destek ve hayat verecektir.Bu çalışmamız ilçemize hayırlı olsun. 2021 yılı için Sayın Tarım Bakanımız tarafından müjdelenen 100 adet sera projesi bir sera bölgesi veya sera osb nin ilk basamağı olabilecek ve 1000 dönümlük çilek fidesi projesi konularında çalışmalar devam ediyor ve ilçemiz adına hepsine talip olmaya devam edeceğiz. Ayrıca Tarım Bakanlığımız tarafından 5 adet süpürge dikimevi İncesu, Karlı, İnkaya, Aşağınarlı mahallelerimiz için daha katmadeğerli ürünler üretilmesini sağlayacaktır.

Diğer bir proje ortağımız DOKAP ve Büyükşehir Belediyemiz ile sebze fidesi, kiraz ,şeftali, üzüm fidanı bakliyat tohumluk projelerimiz onaylandı ve finansman boyutu başlamak üzere . Yerel Belediyemiz , Büyükşehir Belediyemiz ve Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile ilçemizin ihtiyaç duyduğu tohumluk üretimi konusunda projemiz başladı ve üreticilerimizin tohumluk ihtiyaçları için kazan-kazan ilkesine göre çalışacak bir mekanizma kurulacak , üreticilerimizin daha kaliteli ve sertifikalı tohumluk ihtiyaçları yerel adaptasyonlara uygun ve hastalık,zararlı dayanımları yüksek çeşitlerden üretilecek tohumluk çeşitlere erişimleri sağlanmış olacak .

Bu konularda bizleri her zaman destekleyen gönül ve hizmet kapılarını sonuna kadar açık tutan tüm proje paydaş ve proje ortaklarımıza ilçem adına teşekkür ederim. 

Gayret ve hayal etmek bizden taktir kudreti ve hazinesi sonsuz MEVLADAN.
Saygılarımla...

Kaynak:KaradenizHaber

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Otomobil 20 Metreden Alt Yola Uçtu; Sürücü Yaralandı, Eşi ÖldüÖnceki Haber

Otomobil 20 Metreden Alt Yola Uçtu; Sürü...

Kazı Çalışmasında Üzerine Duvar Devrilen İşçi ÖldüSonraki Haber

Kazı Çalışmasında Üzerine Duvar Devrilen...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar