BAŞBUĞU ANLAMAK YAZMAK KATLANMAK..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞBUĞU ANLAMAK YAZMAK KATLANMAK..
FATİH KAPLAN YAZDI..

Milliyetçi Hareket Partisi kurucusu ve Genel Başkanı merhum; Alparslan Türkeş vefat edeli 23 yıl olmuş.

Harekete geçtiği ilk günden nefesini verdiği son dakikaya kadar ömrünü Türk Milletinin gelişmesi ve huzuru için feda eden bir insandan bahsediyoruz. Bu uğurda yeri geldiğinde; işkence gören, hapse atılan, anavatanından ayrılıp sürgüne gönderilen, beraber yola çıktıkları tarafından yolda bırakılan, evlatlarını toprağa kendi elleriyle veren, idamla yargılanırken bile evlatlarını düşünen, mahpustayken bayrak yere düşmesin parti kurun diye yol gösteren, yetiştirdiği evlatları tarafından bazen anlaşılmayıp anlaşılamayan bir sebepten dolayı yarı yolda bırakılan bir insandan bahsediyoruz.

 

Tabi ki bizler; ‘İnsandan bahsediyoruz’ derken bazıları ‘O bir Başbuğ’du’ diyerek eklemeler yapacaktır ama onun felsefesinde her şeyden önce; insan olmak ve insanlığa hizmet etmek vardır.


Sağlığında anlaşılamayan, Başbuğ evlatlarının korteji ve gözyaşı seli arasında milyonların uğurladığı bir cenaze töreniyle aramızdan ayrılalı 23 yıl olmuş. Dile kolay 23 yıl! Söylemesi kolay geçirmesi zor bir 23 yıl!
 

Hayatında; ‘Kazanmak için her yol mubahtır’ sözünü hiç uygulamayan ve bir kez olsun başbakanlık veya cumhurbaşkanlığı kazanamayan hatta gün yüzü gösterilmeyen bir insanın vefatında zaferin nasıl kazanılacağını öğrettiği bir ömür sürmüş olan insandan bahsediyoruz.
 

  Tabutlukta; ‘Beni kesseniz davamdan dönmem’ diyen.

   Sürgünde: ‘Vatanımız sağ olsun günü gelir hizmete devam ederiz’ diyen.

  Kahpe Eylül’de: ‘Evlatlarımı bırakın beni asın! Her şeyi bilerek, isteyerek ve planlayarak yaptım’ diyen.

  Son nefesinde: ‘Her şey Türk ve Türklük için’ diyerek son nefesini veren ulu insandan bahsediyoruz.

  Destanlaşacak bir ömrü bir kâğıda sığdırmaya çalışıyor bunu bile beceremiyoruz.
 

  Kendi şahsıma söylemem gerekirse; Başbuğ’un hayatının kısa kesitlerinden 13 sahnelik bir tiyatro yazdım hatta yazmaya çalıştım, olmadı.

  Bu tiyatroyu uzun metraj film olarak senaryoya dökmeye çalıştım yine olmadı.

  Kitabını, romanını yazmaya çalıştım o ise hiç mi hiç olmadı.

  Beceremedim. Olmadı. O muhteşem kişiliği ve onun yaptıklarını anlamlandırabilecek hiçbir kelime bulamadım. Olmadı. Olmuyor. Olacağa da benzemiyor. Kaç yıldır deniyorum yine olmuyor. İleride olur mu bilmem ama bugün olmuyor.
 

  O destanı ve destanı meydana çıkaran Başbuğ’u ifade edebilecek sahneleri yazarken elim titriyor ve olmuyor. O muhteşemliğe yazdıklarım basit kalıyor diyorum vaz geçiyorum. Şurada bir kâğıda bile onu anlamlandırabilecek kelime bulamazken o kadar hacimli bir çalışmaya gözüm kesmiyor. Fakat onun yolundan sapmadan giden biri olarak da vaz geçmiyorum. Bu sene yine başladım inşallah bu sefer becerebilirim.
 

  Aklımız çatallansa da, seçtiğimiz vekiller bazen züppe çıkıp bizi temsil etmese de, seçtiklerimiz hainleri önümüze getirip seçtirmeye çalışsa sonra da gözümüzün içine baka baka süslü kelimelerle yalan söylese de biz vaz geçmiyoruz. Vazgeçemiyoruz. Dün harekete ihanet edenleri bugün başımıza dikme çabalarını Allah’a havale edip, ‘Her kervanın başında bazen bir eşşek olur’ diyerek yolumuza devam etmeye çalışıyoruz.
 

  Evet, biz devam ederken yükümüz zorumuza gitmiyor ama zor zamanlarda yük çekene bazen ‘eşşeğin’önde gitmesi zor geliyor. İşte o zaman da yüce Başbuğ diyor ki; “………………………………..” diyerek kendimizi teselli ediyoruz.
 

  İnşallah, eşşekleri önümüze getirenler de bir eşşeklik yaptıklarını anlayıp Bozkurt gibi davranmayı kendilerine şiar edinirler.
 

  Allah hareketimize, liderimize, Milletimize ve Devletimize güç kuvvet versin.
 

  Başbuğ’un izinde liderimizin her daim emrindeyiz.  
 

   Başbuğ’umuza rahmet evlatlarına güç kuvvet…  


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
73 VE 54 YAŞINDAKİ 2 KORONAVİRÜS HASTASI ALKIŞLARLA TABURCU OLDUÖnceki Haber

73 VE 54 YAŞINDAKİ 2 KORONAVİRÜS HASTASI...

Silahlı saldırıya uğrayan baba öldü oğlu yaralandı!Sonraki Haber

Silahlı saldırıya uğrayan baba öldü oğlu...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar