BAŞKAN ALAÇAMLI’DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNDE ANLAMLI MESAJ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN ALAÇAMLI’DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNDE ANLAMLI MESAJ
10 Ocak’ın gazeteciler için dayanışma ve birliktelik günü olduğunu belirten Bafra Gazeteciler Derneği Başkanı İbrahim ALAÇAMLI, bu özel güne her koşulda ve her şartta sahip çıkılması gerektiğinin altını çizdi.

Basının görevini yapabilmesinin temel şartının, basın özgürlüğünün sağlanması olduğunu dile getiren ALAÇAMLI, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gazetecilik demokrasinin ve ifade özgürlüğünün en önemli sac ayaklarından biridir.  Toplumun gözü, kulağı, sesi olan gazetecilik kolay yapılan bir meslek değildir. Doğruları söylemek ve o doğruların arkasında durmak hele hiç kolay bir iş değildir. Bu gibi durumlarda birlik olmak sorunların aşılmasında önemlidir. Daha çok demokrasi ve daha çok özgürlük istiyorsak yerel basına ve gazetecilere sahip çıkılması gerekiyor. Gazeteciler vatandaşının hafızasıdır, kamu adına denetçisidir, hesap sorucusudur, sesini duyuramayan vatandaşın hür ve özgür sesidir. Bu sesin kısılması, halkın sesinin kısılmasıdır. Buna müsaade edilmemelidir.  Bugün gazeteciler mesleklerini ifa ederken birçok sorunla karşı karşıya kalıyorlar. Gazeteciler, teknolojik gelişmelerin olumsuz etkileri ve ekonomik sıkıntıların yanında ayakta kalabilme mücadelesi vermeye çalışıyorlar.

Tüm bunlara rağmen gazeteciler, mesleklerini sürdürmek adına sonuna kadar mücadele verebilme çabasındalar.

Daha da önemlisi yerel basının sahipsiz kalması, sahip çıkılmaması yerel basını zor durumlarda bırakıyor.

Bu zor şartlar altında ilkeli ve doğru habercilik anlayışı ile, toplumun gözü kulağı olmaya devam eden gazetecilerin birlik beraberlik simgesi olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü şahsım ve Yönetim Kurulu arkadaşlarım adına kutlarken, bu anlamlı günümüzde bizi gerek telefonla gerekse ziyarete gelerek günümüzü kutlayan tüm dostlarımıza çok çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HALKIN ADAMI DR. SÜLEYMAN YAĞCIOĞLUÖnceki Haber

HALKIN ADAMI DR. SÜLEYMAN YAĞCIOĞLU

Vali Cüneyt Epcim, Bayburt Gazeteciler Cemiyeti’ni Ziyaret EttiSonraki Haber

Vali Cüneyt Epcim, Bayburt Gazeteciler C...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar