BAŞKAN EROĞLU, ŞANTAJ VE TEHDİTLERLE DOLU İDDİALARI YALANLADI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN EROĞLU, ŞANTAJ VE TEHDİTLERLE DOLU İDDİALARI YALANLADI
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptığı basın açıklaması ile sanal mecrada dolaşan iddiaları hakkında suç duyurusunda bulunarak, ortaya atılan şantaj ve tehditlerle dolu mesnetsiz iddiaları yalanladı.

Eroğlu yaptığı açıklamada:

Değerli Hemşehrilerim;   
Cevap vermeye, muhatap almaya değmeyecek bir zatın; şahsıma, çalışma arkadaşlarıma ve sizin emanetiniz Tokat Belediye’mize yönelik yapmış olduğu yalan, iftira, şantaj ve tehditlerle dolu açıklamalarına yönelik şikayetimizi Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapmış bulunuyoruz.  
Artık söz Yüce Adaletin.  
Değerli Dostlarım;  

Şehr-ül Emin olarak emanetinizi 7 yıldır layıkıyla taşıyorum. Emanetiniz emanetimdir. Emanetinize halel gelmemesi için, ben ve ekibim kılı kırk yararcasına hareket ediyoruz. Sizlerin destekleri ve Allah’ın inayetiyle hamdolsun Tokat’ımızla ilgili birçok güzel işi birlikte başardık ve yine birlikte başaracağız. Aynı şekilde Şehrimizin ortak değeri olan Tokatspor için desteklerimizi de şehrin tüm unsurlarıyla birlikte bu minval üzere gerçekleştirmiştik.   

Görüyorum ki; Tokatspor A.Ş. Başkanı olan zât; haksız taleplerini karşılamadığımız, kamu arazilerini peşkeş çekmediğimiz için tehdit ve şantajla şahsımı, çalışma arkadaşlarımı ve partideki dava arkadaşlarımı zan altında bırakacak açıklamalarda bulunmuştur. Bu şahsın yapmış olduğu iftiralar artık şantaja dönüşmüş, tehditkâr açıklamalarla çıkar elde etmeye yönelmiştir.

İftiralarını ileri boyuta taşıyan bu zat ayrıca çalışma arkadaşlarımızı töhmet altında bırakmaya çalışmaktadır. Zira açıklamasının bir kısmında iki arkadaşımızın bizzat ismini de vermek suretiyle şehrimizde 3 yıl önce yaşanan bir taciz dosyasıyla ilgili bu arkadaşlarımızın da adının geçtiği iddiasında bulunmuş, şahsımın da dosyanın kapatılması ile ilgili girişimler yaptığım iftirasını atmıştır. Söz konusu olayla ilgili şüpheli ve sanık olarak ne adı verilen iki arkadaşımız ne bir meclis üyemiz ne de belediyemizde çalışan bir kişinin ismi şüpheli, ya da sanık olarak dosyada geçmemektedir. Bu zatın belirttiği taciz olayı ile ilgili iş bu iddialar iftiradır, yalandır, insanların onuruna ve gururuna yapılmış ağır bir saldırıdır. Sizler bu kişiyi zaten çok iyi biliyorsunuz. Şehrimizde yaptığı eğitim işletmeciliğinde de eğitim çalışanlarını, öğrenci ve velileri mağdur ettiğine tüm Tokat halkı ve siyasilerimiz de şahittir.  

Bu çerçevede İddia edilen her hususun asla ve asla doğru olmadığını, yalan, dolan ve iftira olduğunu, ilgili zatın şantaj yapmaktan ibaret bu tavrına karşı; Hukuki, adli her türlü işlemin başladığını da bir kez daha yinelemek istiyorum. Bundan önce de sonra da bu ve benzeri durumlarda siz tüm Tokat Halkımızla Topçam Dağı gibi dimdik durmaya devam edeceğimizi bir kez daha buradan belirtmek istiyorum.  Değerli Hemşehrilerim; Açıklamalara karşı daha çok söylenecek sözümüz var, lâkin bizim kaybedecek bir salise bile vaktimiz yok. İşimiz vaktimizden çok. Tokat’ımız ve Milletimiz için yapacak çok işimiz var.    
 
Son söz olarak “İnandık Hak’ka, güvendik Halka’’ diyor hepinize saygı sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum" dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKAN YENİ HÜKÜMET KONAĞI İÇİN TALİMAT VERDİÖnceki Haber

BAŞKAN YENİ HÜKÜMET KONAĞI İÇİN TALİMAT...

SAMSUN'DA KURALLARI İHLAL EDENLERİN SAYISI YİNE ARTTISonraki Haber

SAMSUN'DA KURALLARI İHLAL EDENLERİN SAYI...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar