BAŞKAN KİBAR: İLÇEMİZDE “TEMİZ EVLER GÜLEN YÜZLER” PROJESİ!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN KİBAR: İLÇEMİZDE “TEMİZ EVLER GÜLEN YÜZLER” PROJESİ!
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Sosyal Yardım Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafında ilçemizde yaşayan 65 yaş üstü yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlara yönelik “Temiz Evler Gülen Yüzler” projesini başlattık ”dedi.

“Temiz Evler Gülen Yüzler” projesi kapsamında, Belediye’nin Sosyal Yardım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı komisyon tarafından tespit edilen terk edilmişlik, yalnızlık sendromu yaşayan 65 yaş üstü yaşlı bakıma muhtaç vatandaşların evleri boyanıyor, detaylı temizlik çalışması yapılıyor ve ihtiyaçlarının giderildiğini vurgulayan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “İlk etapta 53 ailenin tespit edildiği proje kapsamında, yardıma muhtaç vatandaşların sadece evi temizlenmekle kalmıyor. Aynı zamanda kendilerine sıcak yemek hizmeti de veriliyoruz ”dedi.

‘MUTLU VE HUZURLU BİR YAŞAM SÜRMELERİNE KATKI SAĞLIYORUZ’

Sosyal Belediyecilik kapsamında anlamlı bir hizmeti daha hayata geçirdiklerini söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Projemiz, genel temizlik ve sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılayamayan 65 yaş üstü bakıma muhtaç yaşlılarımıza yöneliktir.

Yapılan hane incelemelerimizde; yalnız yaşayan, günlük işlerini idame ettirebilecek durumda olmayan, devlet veya özel firmalar tarafından kurulan yaşlı bakım evlerine yerleşemeyen veya yerleşmek istemeyen ihtiyaç sahibi 65 yaş üzeri büyüklerimizin mevcut duruma göre tüm temizlik işlerini yapamadıkları görülmüştür.

Bu manada projemiz kapsamında, yaşlılarımızın ev temizliği, kişisel bakım yönünde ihtiyaç duyulan eksiklikleri giderilmektedir” diye konuştu.

‘İLÇEMİZDEKİ YAŞLILARIMIZA HİZMET ETMENİN GURURUNU YAŞIYORUM’

Sosyal Yardım Hizmetleri ve İşletme Müdürlüğümüze bağlı sosyal tesis personellerimiz ile gerçekleştirdiğiniz hizmeti yerine getirirken hijyen kurallarına dikkat ederek Covid 19 salgınından dolayı tüm tedbirlerimizi en üst seviyede tutuklarını hatırlatan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Aynı zamanda bu ailelere günlük sıcak yemek veya ihtiyaca göre gıda takviyesi yapmaktayız.

Gayemiz; terk edilmişlik, yalnızlık ve yoksulluk sendromu yaşayan bakıma muhtaç yaşlılarımıza ve engellilerimize sosyal belediyecilik doğrultusunda insan onuruna yakışır hizmeti verebilmektir. Bu hizmetlerle yaşlılarımızı mutlu edebilirsek ne mutlu bizlere.

Emeği geçen tüm ekibimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Köksal ÖNER

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HAVZALI EMEKLİ ÖĞRETMEN KORONAVİRÜSÜ YENDİÖnceki Haber

HAVZALI EMEKLİ ÖĞRETMEN KORONAVİRÜSÜ YEN...

YILPORT SAMSUNSPOR ,30 PUANLA 3'ÜNCÜ SIRAYA YÜKSELDİSonraki Haber

YILPORT SAMSUNSPOR ,30 PUANLA 3'ÜNCÜ SIR...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar