Erken Seçim Olursa AK Parti Samsun Listesinde Kimler Olabilir

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Erken Seçim Olursa AK Parti Samsun Listesinde Kimler Olabilir
Bir ülkenin gündemine seçim lafı girdi mi, bu laf seçim yapılmadan ortadan kalkmaz.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Gönül seferberliği içinde milletimizin ayağına gideceğiz ve hizmetlerimizi anlatacağız'' sözleri erken seçimin fitilini ateşledi.

Erken seçim denince akla hemen seçim gelmemelidir.Seçimin en erken 2021 Ekim ayında yapılacağına dikkat çekmek gerekir.Tabi seçimin erken mi veya zamanında yapılacağına Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli birlikte karar verecektir.
 

Her seçim göstermiştir ki seçimlerde meclisin yarısından fazlası yenileniyor.Milletvekilleride bunu biliyor.Şimdiden kolları sıvamışlardır.
 

Samsun AK parti için önemli, 31Mart 2019'da ki belediye seçimlerinde başta büyükşehir belediye başkanlığı olmak üzere önemli oy kaybedildi.Bu durum AK partinin 1 milletvekili kaybı demektir.Yine başta Büyükşehir belediyesi, İlçe belediyeleri ve milletvekillerinden duyulan hoşnutsuzluk sandığa yansıyabilir.Tüm bu veriler titizliği ile bilinen Cumhurbaşkanının elindedir.İlçe ilçe alınan oylar ve düşüşler raporlanmıştır. Cumhurbaşkanı  Samsunda düşüşü durdurup, yükseltecek adayları listeye koyacağı sürpriz olmayacaktır.Toplumda karşılığı olan isimleri mutlaka değerlendirecektir.
 

Yani listede Çiğdem Karaaslan ve Orhan Kırcalı'nın yer alması şaşırtıcı olmaz.Ahmet Demircan,Yusuf Ziya Yılmaz ve Fuat Köktaş'ın listede yer alması beklenen bir durum olmaz.Yeni isimler kimler olabilir sorusu ise daha zor bir sorudur. 
 

Samsun Valisi Osman Kaymak Samsunlu olmasa bile, Samsunlular bağırlarına bastı.Aynı zamanda başarılı bir vali .AK partinin Samsun Milletvekili Listesinde yer alması sürpriz olmaz.Eski il başkanı Muharrem Göksel ve Yeni İl Başkanı Ersan Aksuda potansiyel isimler. İlkadım Belediye başkan aday adayı olan Erdal Baş, mimar Özlem Maraş, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Daire eski Başkanı Necmi Çamaş,Gençlik ve Spor bakanlığından Bürokrat Kamuran Özden potansiyelleri ve toplumda karşılığı olan isimler olarak gözüküyor.
 

Samsun merkez ve tüm ilçelerde sevilen,saygı duyulan ve güvenilen Bafra ve Samsun eski Belediye Başkanı Zihni Şahin ile Çarşamba eski Belediye Başkanı Hüseyin Dündar en güçlü isimler olarak listede yer alabilir.Bu isimler AK partiye ciddi bir yükseliş ile oy katkısı sağlayabilir. Kısacacı Cumhurbaşkanı ve AK parti Genel Başkanı R. Tayyip Erdoğan sadece kendi gücünü değil, yapacağı milletvekili aday listesi ile adaylarında gücünü isteyecektir.Bundada son derece haklıdır.Listenin gücü başkanlık oyunada ciddi olarak yansıyacaktır.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
OKE'den AçıklamaÖnceki Haber

OKE'den Açıklama

Türkiye'nin En Yüksek Baraj İnşaatında Bitime 70 Metre KaldıSonraki Haber

Türkiye'nin En Yüksek Baraj İnşaatında B...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar