İÇİŞLERİ BAKANLIĞI DUYURDU: BUGÜNDEN İTİBAREN 81 İLDE BAŞLIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI DUYURDU: BUGÜNDEN İTİBAREN 81 İLDE BAŞLIYOR
İçişleri Bakanlığı, bugünden itibaren ülke genelinde, valilerin yönetimi ve koordinasyonunda 'Covid-19 Tedbirleri Denetimi' yapılacağını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine 'Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler' konulu genelge gönderdi. Genelgede, kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı-iş kolu için alınması gereken önlemler ayrı ayrı belirlenerek, bu kural ve tedbirler çerçevesinde faaliyetlerinin sürdürülmesinin sağlandığı ifade edildi.

Kontrollü sosyal hayat döneminde ‘Koronavirüs Bilim Kurulu’ tarafından belirlenerek yayımlanan rehberlerde yer alan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin sorumlulukların yerine getirilip getirilmediğinin düzenli olarak denetlenmesi amacıyla 81 il valiliğine talimat verildi

HER YER DENETLENECEK

Genelgeye göre; ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirler arası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları vb. Yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parklarda, valilerin yönetim ve koordinasyonunda tüm illerde bugün denetimler gerçekleştirilecek.

TÜM HAZIRLIKLAR YAPILDI

Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce başta şehir içi ya da şehirler arası toplu ulaşım araçları olmak üzere vatandaşların toplu olarak bulunduğu halka açık park, bahçe, meydan, cadde, sokak ve benzeri yerlerde maske, fiziki mesafe ve bu alanlar için belirlenmiş diğer kuralların denetimine yönelik gerekli planlama ve hazırlıklar yapıldı.

Denetim ekiplerinde  her bir iş kolu ya da mekânın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları (kolluk, yerel yönetimler, il/ilçe müdürlükleri vb.) ile meslek odalarının temsilcileri de yer alacak. Bu doğrultuda valilikler ve kaymakamlarca denetimlerle ilgili gerekli planlamalar yapıldı.

Köksal ÖNER

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çay Belediye Başkanı'ndan Biyokütle santrale övgüÖnceki Haber

Çay Belediye Başkanı'ndan Biyokütle sant...

42 MAHALLENİN SU SORUNU ÇÖZÜLDÜSonraki Haber

42 MAHALLENİN SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar