İŞİNİN PATRONU OLDU 180 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLADI!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İŞİNİN PATRONU OLDU 180 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLADI!
Bugün Bafra’mızda 180 insanımıza istihdam sağlayan, yaklaşık 5 ay önce hizmete giren, bölgemizin parlayan yıldızı AYSUNZADE TEKSTİL, kardeş kuruluşu ERSA TEKSTİL ile birlikte Dünya’ya açıldılar…

“İŞİNİN PATRONU OLDU 180 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLADI”

Sevgili okurlarımız…

Bugün Bafra’mızda 180 insanımıza istihdam sağlayan, yaklaşık 5 ay önce hizmete giren, bölgemizin parlayan yıldızı AYSUNZADE TEKSTİL, kardeş kuruluşu ERSA TEKSTİL ile birlikte Dünya’ya açıldılar…

Aysunzade Tekstil Bafra’da 180’den fazla insanımıza istihdam sağlarken, Ersa Tekstilde bünyesinde 400 Sinoplu kardeşlerimize istihdam sağlamanın onurunu yaşıyorlar…

Hem Aysunzade Tekstil ve ortağı Ersa Tekstil çok sayıda ülkeye de ihracat yapıyorlar…

Yaptıkları ihracatlar ile Dünya Devi olma yolunda ilerleyen, Aysunzade Tekstil ve Ersa Tekstilin kurucuları ve ortakları Aysun MACİT ve Mustafa Şener ÇÖNT, “bölgelerindeki işsizliği ortadan kaldırmak için kim üzerine ne görev düşüyorsa, yerine getirmeliler” dediler.

 

 

“BAFRA’DA VE SİNOP’TA NE KADAR İŞ KAPISI AÇILIRSA KALKINMA DA O DENLİ HIZLANIR”

Yukarıda da ifade ettiğim gibi biz bugün Aysunzade Tekstili ziyaret ettik.

Ziyarette Ersa Tekstilin sahibi İş Adamı Mustafa Şener ÇÖNT, Aysunzade Tekstil İş ortağı Aysun MACİT ve aynı zamanda eşi ve İshaklı mahalle muhtarı Hüseyin MACİT ile sektör hakkında görüş alışverişinde bulunduk.

Her iki ortak Aysun MACİT ve Mustafa Şener ÇÖNT, tekstil dünyası ile ilgili şöyle konuştular;

“Biz hem Aysunzade Tekstil hem de Ersa Tekstil olarak, ileriye dönük yeni iş alanları kurmak için çalışmalarımızı bundan sonrada sürdüreceğiz.

Amacımız Bafra Organize sanayinde geleceğe dönük yeni bir fabrika kurmak olacak.

Bu konuda Bafra Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Göksel BAŞAR bey ile temaslarımız devam ediyor.

Bize her türlü desteği vereceğini ifade etti. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Biz hem Bafra’da hem Sinop’ta ne kadar aş ve iş kapısı açılırsa kalkınma ve insanlarımızın refahı da o kadar yükselir ve bu da biz İş verenleri ziyadesiyle mutlu eder” dediler.

 

 

“AYSUNZADE TEKSTİL HAKKINDA BİLGİLER”

Aysunzade Tekstil, Aysun MACİT ve Sinoplu İş Ortağı Ersa Tekstilin sahibi İş Adamı Mustafa Şener ÇÖNT, Bafra’da ki fabrikayla ilgili şu bilgileri verdiler.

“Aysunzade Tekstil firması olarak, 5 ay önce Bafra Devlet Hastanesinin hemen arkasında bulunan 4 bin metre karelik bir alanda hizmete başladık.

Bu fabrika daha önce de Tekstil Fabrikası olarak faaliyet göstermiş, ancak iş göremez ve kullanılamayacak bir konumdaydı.

Biz mal sahibi ile görüştük; ileriye dönük 5 yıllık bir protokol yaptık, protokolü yaptıktan sonra buraya SİLBAŞTAN ele alarak, eski para ile 2,5 trilyon restorasyon çalışması yaptık.

Şükürler olsun, bunu da başardık.

Şu an fabrikamızda 180 insanımızı istihdam ediyoruz. Bizim hedefimiz ileriye dönük bu rakamı 300’ e çıkartmak olacak. Tekstil fabrikamızda çalışan 40 İŞKUR’ lu işçimiz var. Geriye kalan tüm çalışanlarımızın hepsi tek tek tarafımızdan sigortalandırılmıştır.

Yani her birinin Sosyal Güvencesi vardır.

Biz aynı zamanda fabrikamızda çalışanlarımıza öğle yemeği de veriyoruz.

Bunun yanında çalışan işçilerimizi ulaşım konusunda her türlü desteği de yapıyoruz.

Bu arada fabrikamızda son model teknoloji ile üretilmiş 250 adet makinemiz bulunmaktadır.

Şu an Aysunzade Tekstil olarak, başta Mısır ve Katar ülkeleri olmak üzere birkaç ülkeye ihracat yapıyoruz.

Aynı zamanda Askeriyenin ihtiyaç ve siparişlerini biz karşılıyoruz.

Bununla birlikte Türkiye’nin ve Avrupa’nın önde gelen firmaları ile görüşmelerimiz sürüyor.

Kendi alanında marka isimlerle önümüzdeki günlerde çalışmaya başlayacağız.” İfadelerini kullandılar.

 

 

AYSUN MACİT: “BEN TEKSTİLİN ALT YAPISINDAN GELİYORUM”

Tekstilin alt yapısından geldiğini ve çekirdekten yetişme olduğunu ifade eden Aysunzade Tekstil Ortağı Aysun MACİT bu konuda şu görüşlere yer verdi;

“1989’ lu yıllardan bu yana bu işin alt yapısından geliyorum. Bu konuda yoğruldum. Kendimi iyi yetiştirdim. Önemli olan işin patronu değil , işi bilen usta bir patron olabilmek…

Bende şükürler olsun ki, bu meziyetler var…

Geçmişte İshaklı mahallesinde 15 – 20 kişi ile kendi kurduğum atölyede çalışıyordum.

Yıllar geçti bugün işimin patronu oldum.

Bugün Aysunzade Tekstilde makine parkurumuz tam teşekküllü olarak hizmet veriyor.

Kalite kontrol masamızdan tutun, otomatik çizim ve pastal hazırlama sistemi ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Amacımız, ortağım saygı değer insan Mustafa Şener ÇÖNT bey ile en kaliteli ürünü en düşük maliyetle üreterek Pazar payımızı ve teknolojimizi iyileştirmek olacaktır.

Hedefimiz müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını anlamak, kalite ve verimliliğinin devamlılığını sağlamak, bütün çalışanlarımızın katılımı ile müşterilerimiz, çalışanlarımız ve toplum için değer oluşturan ve üretim sürecinde israfı yok eden, verimli çalışan bir şirket olmak gayretlerimiz devam ediyor.

Daha da önemlisi, biz Aysunzade Tekstil olarak üretim yaparken, çevreye saygılı olmakla beraber, atıkları da çevreye duyarlı değerlendiriyoruz.

Amacımız, bundan sonra da yerli ve yabancı pazarlarda kalitemizle, çizgimizle varlığımızı sürdürmek, dahası ortağım Mustafa Şener ÇÖNT ortağım ile Dünya firması ve Dünya markası olmak” ifadelerini kullandı.

 

 

MUSTAFA ŞENER: “HEDEFİMİZ DEV FİRMALAR ARASINDA YOL ALMAKTIR”

Ersa Tekstil kurucusu ve aynı zamanda Aysunzade Tekstilin ortağı İş Adamı Mustafa Şener ÇÖNT, şu açıklamaları yaptı;

“Sinop Organize Sanayi bölgesinde ERSA Tekstil olarak, 400 insanımıza istihdam sağladık. Biz Sinop organize sanayi bölgesinden Dünya’ya açıldık. Dev firmalar arasına girdik dersek, abartmış olmayız. Şu an Sinop organize sanayinde çalışan işçilerimizin her türlü sosyal güvencesini ERSA Tekstil olarak sağlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Çalışanlarımız bizden memnun, biz de onlardan memnunuz. Sadece Sinop’tan değil, Sinop’un çevre ilçelerinden de fabrikamızda istihdam sağlıyoruz. Biz ERSA Tekstil olarak bu işe sıfırdan başladık. Çok şükür bugünlere kadar geldik.

Ben Mustafa Şener olarak, Bu işin yani tekstil sektörünün alt yapısından geliyorum. İşi biliyorum. Bu sektörde işi bilmezsen, işi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsın.

Demem o ki, ben bu işi daha önce de yapıyordum. Maliyetler nedeniyle bir Giresunlu olarak, organize sanayinde fabrikamızı kurduk.

Amacım hem ekmek yedirmek hem de Sinop’ a ekonomik girdi sağlamak.

Çalışan işçilerimize asgari ücret, servis ve yemek gibi sosyal haklar sağlıyoruz.

Şu an  Sinop Organize Sanayindeki fabrikamızda çoğu kadın 400 çalışanımız var. Bu sayı her gün artıyor” dedi.

 

 

MUSTAFA ŞENER: “TÜRKİYE’DE TEKSTİLLERDE 2.5 MİLYON KİŞİ ÇALIŞIYOR”

ERSA Tekstil sahibi ve aynı zamanda Aysunzade Tekstil ortağı Mustafa Şener konuşmasını şöyle tamamladı;

“Bakın burası çok önemli! Türkiye’de Tekstil ve Hazır giyim yaklaşık 2 milyondan fazla kişiye istihdam sağlıyor. Dolaylı olarak bu sayı 2.5 milyonu buluyor.

Bu değerin yüzde 60’ ını kadın çalışanlar oluşturuyor. Bu rakam Türkiye’nin toplam iş gücü rakamının yüzde 10’ una denk geliyor.

Bu nedenle Hükümetimizden tekstil fabrikalarına daha büyük destek verilmesini arzu ediyoruz. Zaten Cumhurbaşkanımız da Özel Sektör diyor. Madem öyle işte Tekstil dünyası; 2,5 milyon insanımız iş bulmuş ekmek yiyor, destek verildiğinde İş Adamları bu teşvik ve desteklerden faydalanarak yeni fabrikalar kuracak ve daha çok istihdam sağlayacak.

Böyle olduğunda da işsizliğe Tekstil dünyasından az da olsa bana göre gözle görülür büyük bir destek sağlanacaktır” dedi.

İşte Sevgili okurlar…

Bugün ki yaptığım görüşmeleri, sohbeti ve röportajımı sizlerle paylaştım.

Bu bilgileri bizimle paylaşıp aktaran, Sayın hanımefendi Aysun MACİT ve Sayın Mustafa Şener ÇÖNT beyefendiye ayrıca ve bilhassa sevgili kardeşim, Aysun hanımın eşi İshaklı mahalle muhtarımız Hüseyin MACİT beye çok teşekkür ediyoruz.

 
 

RÖPORTAJ: İBRAHİM ALAÇAMLI

FOTOĞRAF: MEHMET KABA


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İsmail Kartal: Rizespor'un başarısı için buradayımÖnceki Haber

İsmail Kartal: Rizespor'un başarısı için...

Çocuğa cinsel istismar sanığına 15 yıl hapis istemiSonraki Haber

Çocuğa cinsel istismar sanığına 15 yıl h...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar