ÖZEL MEDİMAFRA HASTANESİ

Kardemir’den Gençlere Mesleki Eğitim

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kardemir’den Gençlere Mesleki Eğitim

KARDEMİR A.Ş. YAPTIĞI AÇIKLAMADA;

"Yetişmiş ve kalifiye insan gücünü etkin bir şekilde yöneterek üretimine devam eden şirketimiz, gelecek yıllara da insan kaynağı alanında yatırımlarını sürdürmektedir.

Şirketimizin uzun vadedeki ihtiyaçlarına eş güdümlü olarak, sanayi ve okul iş birliği çerçevesinde, genç nesillerin yetiştirilmesi amacı ile Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yeni protokol imzalanmıştır. Uygulamalı eğitim protokolüne göre, endüstriyel bakım-onarım meslek dallarında öğrenciler haftanın 3 gününü Kardemir’de, 2 günü ise okullarında eğitim alacaklardır. 4 yıl süre ile uygulanacak olan projede, öğrencilerin sadece mesleki alandaki gelişimleri değil, sosyal hayatlarındaki kazanımları da göz önünde tutulacaktır. Tiyatro ve müzik gibi kültürel çalışmalarında içerisinde yer alacak olan öğrenciler, iş hayatını da yakından görecek ve profesyoneller ile çalışma fırsatına sahip olacaklardır.

Mesleki ve teknik eğitimlerin de Kardemir uzman ve mühendisleri tarafından destekleneceği proje kapsamında, öğrencilerin sigortaları Millî Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacak olup, şirketimiz de öğrencilere iş olanaklarından faydalanmalarını sağlayacaktır.

Gelecek nesillerimizin mesleki ve sosyal alanda güçlü bireyler olmasının hedeflendiği projede, öğrencilerimiz şirketimizin Eğitim Müdürlüğü imkanlarından da faydalanacaktır. Bu doğrultuda İngilizce ve Bilgisayar dersleri gibi eğitimlere ve yaşam bilgisi seminerlerine tabi tutulacaklardır.

2021 ilköğretim/ortaokul mezunu, yapılacak beceri testinde ve mülakatlarda başarılı olan öğrencilerimiz projeye kayıt olmakla birlikte, ileriki yıllarda Kardemir’de iş olanağına da sahip olabileceklerdir.

Şirketimiz Genel Müdürü Sayın Necdet Utkanlar’ın ve Karabük İl Milli Eğitim Müdürü’müz Sayın Nevzat Akbaş’ın imzaladığı protokol kapsamındaki projeye başvuru yapmak isteyen öğrencilerimiz, Kardemir A.Ş. Eğitim Müdürlü ile iletişime geçebilirler" dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Doğu Karadeniz'de Beklenen Şiddetli Yağışlara Dikkat!Önceki Haber

Doğu Karadeniz'de Beklenen Şiddetli Yağı...

Vali Sonel, “Pandemi Devam Ediyor, Rehavete Kapılmayalım”Sonraki Haber

Vali Sonel, “Pandemi Devam Ediyor, Rehav...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar