KHK’ LILARDAN ÖZÜR DİLEYELİM Mİ?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KHK’ LILARDAN ÖZÜR DİLEYELİM Mİ?
Fatih KAPLAN yazdı...

15 Temmuz darbesinden sonra kamuda çalışanların bir kısmı Kanun hükmünde Kararnamelerle görevden el çektirilmiş bir kısmı da atılmıştı. Bugünlerde ise bir kısım medya veya sosyal medya hesapları üzerinden bu kişilerin göreve iade veya haklarında verilen kararların hukuksuz olduğu gibi bazı yazı veya paylaşımlar yapılmakta.

 

  Peki, bunlar ne kadar haklı onu bilemeyiz.

 

  Durum böyle iken.

 

  “İşe girmek için belli bir cemaatin veya adamın dershanesine gidenden. Yirmi günlük kurslardan sonra tam puan alarak göreve başlayandan.

 

Enişte kayınço, gelin görümce, kaynata- damat… gibi akrabalar arası yüksek zekasından dolayı aynı yerde, aynı kurumda, aynı zamanda göreve başlayandan.

 

Hakim savcı olmak için bir yerlerden pusula alandan. Kamu kuruluşlarının ihalesini belli şirketlere verip komisyonu malum yerlere devredenlerden.

 

benim evladım çok akıllı, senin kinin kafası çalışmıyormuş.’ Gibisinden laf edip evladının haksız yere işe girmesinden zevk alan ebeveynden.

 

Müdür olmak için kurumunun bankosuna malum şeyhin kumbarasını koyandan. Malum gazeteyi almayan emniyet görevlisine soruşturma açan ‘malum amirden.’

 

Bu milletin üzerine kurşun sıkan alçaktan. Milletin evlatlarının üzerine tank süren hainden. Devletin helikopteriyle, düşman topraklarına inenden vatan haininden.

 

 Dış ülkelerden bize gözdağı verenlerden. ‘Yıllarca mücadele ettim’ dediği pkk ya sığınan sözde generallerden.

 

Bir gecede zengin olmak için her türlü işi mubah gören dinsizden.

 

Sınavlara fesat karıştırmayı meziyet bilen ve milletin evlatlarının yerine işe giren ruhsuzlardan.”

 

………………………….

  Gerisini varın siz doldurun. Şimdi hiçbir şey olmamış gibi ortaya çıkıp masum rolü yapanlardan isterseniz bir de özür dileyelim. Ne de olsa süt dökmüş kedi gibiler. Dün kendilerini masum gösteren vampirlerden bugün iyilik meleği çıkarmaya çalışmayalım. Biz demiyoruz ki bu milletin evlatları zor duruma düşsün, sıkıntı çeksin.

 

  Fakat unutmamız gereken bir şey var ki, dün bir adım öne geçmek için can verenler bugün bir adım geri çekilmesinler. Namertçe yaşadıkları hayatlarında bir mertlik yapıp suçlarını kabul etsinler. O istedikleri rahat yaşam için hayatlarında bir kez olsun alın teri dökmenin gayretine girsinler.

 

  Unutmayalım: Devlet her zaman 25 yaşındadır.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Zonguldak’ta uyuşturucu operasyonu!Önceki Haber

Zonguldak’ta uyuşturucu operasyonu!

ATM dolandırıcısı yakalandı!Sonraki Haber

ATM dolandırıcısı yakalandı!

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar