NAZAR BONCUĞU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
NAZAR BONCUĞU
Uzun süredir hayalini kurduğumuz Vezirköprü Sulama Barajında bitirilmesinde sona yaklaştık.

Mayıs ayının ilk haftasında yeni açılan sulama alanları ile 107000 dekar alan suya kavuşmuş oldu. Corona virüs belası  sonrası tarımsal üretimin ne kadar önemli  ve vazgeçilmez bir konu olduğunu bir kez daha toplum kavradı . Artık arabanın, betonun , parkenin, yolun,evin,cep telefonunun  yenilmeyecek bir şey oldunu insanlar anladı. Bizim gibi nüfüsunun 80 geçiminin tarım ve hayvancılığa dayalı ilçelerde, öncelik sıralamasının  yol,parke,beton değil katma değerli tarımsal ürünlerin üretiminin artırılmasının ne  kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Vezirköprü ilçemiz için artık kuraklık korku olmaktan çıkmıştır. Yeni sulamaya açılmış alanlarla ve alternatif ürünlerle  ilçemiz Çilek üretimi, danelik ve silajlık mısır üretimi, kavun-karpuz , seracılık ,meyve ,sebze üretimi ile bölgenin parlayan yıldızı olacaktır.

  Vezirköprü belediyesi belediye başkanımız İbrahim Sadık Edis bu tarımsal üretimin artması ve çeşitlenmesi için 6,5 milyon bedelli ve 2400 ton kapasiteli soğuk hava deposunun yapımında sona yaklaşıldığının müjdesini vermiştir.  Devamında meyve-sebze hal projesi inşaatı başlayacaktır.

     Bu hafta Vezirköprü Belediyesi Tarım Komisyonumuz Tarafından 100 bin adet kavun-karpuz fidesi dağıtımı yapılmış olup fideler toprakla buluşmuştur. 15-17 Mayıs tarihleri arasında Büyük Şehir belediyesi , İlçe Belediyesi ve  Samsun Tarım Kredi Kooperatifi ile sözleşmeli olarak ekimi yapılaca olan 80 bin adet domates fidesi üreticilerimize hibe olarak verilecektir .

   Artan ve çeşitlenen tarımsal üretim ile bölgede söz sahibi olacak ilçemiz bu dönüşüm ve gelişimin daha hızlı ve sürdürüle bilir olması için Vezirköprü İlçesine 19 Mayıs Üniversitesine bağlı bir Ziraat Fakültesi açılması ilçemize NAZAR BONCUĞU gibi yakışacaktır.

 2020-2021 yılları içerisinde sera hibesi  , çilek fidesi , nohut,kuru fasülye,kiraz fidanı ,sarımsak tohumu,üzüm fidanı, sebze fidesi , danelik ve silajlık mısır tohumu hibeleri ile İlçemiz tarımsal üretiminin çeşitlenmesi ve katma değerli ürünlerin üretilmesi için desteklemeler devam edecektir. Bu destekleme projelerinde  bizlerden desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen .Ak Parti Millet Vekillerimize , İl Başkanımıza ve Yönetim Kuruluna , Büyük Şehir Belediye Başkanımıza, İlçe Belediye Başkanımıza, İlçe Başkanlarımıza, DOKAP Başkanlığına, Daire Başkanlarımıza , DSİ Samsun Bölge Müdürlüğüne ve Şube Müdürlerine , Tarım Orman İl Müdürlüğüne Vezirköprü Belediyesi Tarım Komisyon Başkanı Olarak  İlçem adına  Teşekkürler.

   ÜRETİMİN SANATKARLARI OLAN ÇİFTÇİLERİMİZİN 14 MAYIS ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.

Saygılarımla

-Uğur yazıcı


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Koranavirüs Şüphelisi Çarşafları Bağlayıp Hastaneden Kaçmaya ÇalıştıÖnceki Haber

Koranavirüs Şüphelisi Çarşafları Bağlayı...

Maden İşçisinde Koronavirüs Çıktı, 8 Mesai Arkadaşı Karantinaya AlındıSonraki Haber

Maden İşçisinde Koronavirüs Çıktı, 8 Mes...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar