ÖZEL MEDİMAFRA HASTANESİ

OMÜ’DE KÜLTÜR ELÇİLERİ PROJESİ BAŞLIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OMÜ’DE KÜLTÜR ELÇİLERİ PROJESİ BAŞLIYOR
Türk kültür, sanat ve bilim dünyasının temsilcileri ile OMÜ’lü uluslararası öğrencilerin buluşacağı Kültür Elçileri Projesi (KEP) çok yakın bir zamanda başlayacak.

Yürütücülüğünü yaklaşık 6 bin uluslararası öğrenciye sahip OMÜ’nün yapacağı, Uluslararası İlişkiler Birimi, OMÜ Vakfı ile OMÜ-Türkçe’nin de paydaş olduğu projeyle OMÜ’de öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerin burslandırılması hedefleniyor.

OMÜ’yü tercih eden uluslararası öğrenciler, eğitim süreçlerindeki başarıları dâhilinde KEP programına kabul edilerek alacakları eğitimle birlikte ülkemizin ve kültürümüzün sertifikalı temsilcileri olacaklar. Söz konusu proje; Türk kültürünün tanıtılması, yaygınlaştırılması ile uluslararası diyalog ve iletişimin güçlendirilmesini hedeflemekte.

TÜRK KÜLTÜR VE MEDENİYETİNİN SEMBOLÜ OLAN TEMALAR PROJEDE YER ALIYOR

Türk kültür ve medeniyet tarihinin simgesi olan edebiyat, müzik, sanat, folklor, mutfak sanatları vb. Temalar, Kültür Elçileri Yetiştirme ve Eğitim Projesi’nin bileşenleri arasında. Ayrıca proje dâhilinde şehir içi ve dışındaki sosyal ve kültürel mekânlar ile müzelere ziyaretler de yapılacak.

OMU-KEP programı “bir fincan kahveyi kırk yıl hatırlı” yapan Anadolu aydınlığında tanışma fırsatını tüm uluslararası öğrencilere sunacak. OMÜ-KEP; bilgi ile dostluğu, Türk kültürünü, sanatını ve dünyaya bakış açısını bir araya getirirken bu kapsamda programa alınan öğrenciler, eğitimler doğrultusunda öğrenim gördükleri ülkeyi daha yakından tanıma fırsatı bulacaklar.

Buna ek olarak eğitimlerini tamamlayıp kendi ülkelerine döndükleri zaman Türk kültür ve eğitim sisteminin birer elçisi olarak ülkemizle kurdukları bağları canlı tutacaklar. YOUTUBE LİNKİ:

https://youtu.be/WDiooJR8j5E

Köksal ÖNER

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HAMİLE VE EMZİREN ANNELER KORONAVİRÜS AŞISI OLABİLİR Mİ ?Önceki Haber

HAMİLE VE EMZİREN ANNELER KORONAVİRÜS AŞ...

BAŞKAN SANDIKÇI: CANİK YATIRIMLARIN MERKEZİ OLACAK!Sonraki Haber

BAŞKAN SANDIKÇI: CANİK YATIRIMLARIN MERK...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar