ÖZEL MEDİMAFRA HASTANESİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Ordu’ya Geldi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Ordu’ya Geldi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bakanlığı ile ilgili yatırımları ve ihtiyaçları yerinde görmek, çeşitli temas, ziyaretler ve açılışlarda bulunmak üzere Ordu’ya geldi. 

İstanbul’dan havayoluyla Ordu-Giresun Havalimanı’na gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, burada Vali Tuncay Sonel, AK Parti Ordu Milletvekilleri Dr. Şenel Yediyıldız, Metin Gündoğdu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Perşembe Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Levent Yetgin, Ulubey Kaymakamı ve Gülyalı Kaymakam Vekili Soner Divli, İl Jandarma Komutanı Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Altınordu AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, MHP İl Başkanı Naci Şanlıtürk, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı kurumların yöneticileri ve partililer tarafından karşılandı. 

 

Ordu Çevre Yolu Şantiyesinde Brifing Aldı 

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ordu programı kapsamında ilk olarak Eskipazar mahallesinde bulunan Ordu Çevre Yolu şantiyesine giderek, Ordu Çevre Yolu Projesinin son durumu hakkında Karayolları ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. 

 

Akçatepe-1 Tünelinde Işık Görme Törenine Katıldı 

 

Bakan Karaismailoğlu, Ordu Çevre Yolu ile ilgili brifingin ardından 21.4 km’ lik Ordu Çevre Yolu güzergahı içerisinde yer alan 440 metre uzunluğunda Akçatepe-1 tünelinin ışık görme törenine katıldı.  

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu törende yaptığı konuşmasına, 18-19 Temmuz 2022 tarihlerinde Ordu, Perşembe, Fatsa, Gürgentepe ve Çamaş ilçelerinde yağışlardan dolayı meydana gelen heyelan, su baskını ve taşkınlardan dolayı geçmiş olsun dileklerini ileterek başladı.

 

 Bakan Karaismailoğlu, ”Kazı çalışmalarının sonuna geldiğimiz, başta Ordu olmak üzere bölgemizdeki diğer illeri de olumlu etkileyecek Ordu Çevre Yolu Akçetepe Tüneli’nde ışığı görüyoruz. Tünelleri ve yolları barındıran bu projemiz, Ordu ve çevre illerin ulaşımını rahatlatması bakımından son derece önemli. Çalışmalarımız tamamlandığında trafikte can ve mal güvenliğini daha da yükseltecek; bölgenin turizm, ticaret ve sosyo-ekonomik gelişimine de büyük katkı sağlayacağız. En önemlisi zaman ve akaryakıt tasarrufuyla ülkemizin ekonomisine de destek olacağız” dedi.

 

“Tüm yurt sathındaki ulaşım ve iletişim yatırımlarımızdan mavi ve yeşilin sembolü Ordu’muz da hak ettiği payı almaktadır Ordu’da; toplam uzunluğu 40 bin 590 metreyi bulan, 25’i tek tüp, 9’u da çift tüp olmak üzere tam 34 adet tünel inşa ettik” diyen Bakan Karaismailoğlu, “Karayollarımızda uzunlukları 10 bin 210 metreyi bulan tam 117 köprüyü hizmete açtık. Ordu’da devam eden 14 ayrı karayolumuzun yapım işinin toplam proje bedeli; 11 milyar 230 milyon lirayı geçmektedir. 2015 yılında Türkiye’nin denize inşa edilen ilk Havalimanı, Türk mühendisliğinin başarı nişanesi olan Ordu-Giresun Havalimanımızdaki yolcu sayısı katlayarak arttı. Ordu’daki önemli karayolu yatırımlarımızdan birisi de bugün ışık gördüğümüz Akçatepe-1 Tüneli’nin yer aldığı Ordu Çevre Yolu Projesidir. Ordu Çevre Yolu Projemizin proje bedeli; 6 milyar 210 milyon lira. Uzunluğu 21,4 kilometre olan bölünmüş yol standardındaki projemizde; toplam 9 bin 492 metre uzunluğunda 6 çift tüp tünel, 3 bin 676 metre uzunluğunda 11 çift köprü ile birlikte, 414 metre uzunluğunda 5 tek köprü ve farklı seviyeli kavşak yer almaktadır. Bildiğiniz gibi çevre yolumuzun 11 kilometrelik ilk bölümünü 3 Mart 2019 tarihinde hizmete açmıştık. Yolumuzun kalan 11 kilometrelik ikinci bölümünde çalışmalarımız yoğun şekilde devam ediyor. Terzili ve Melet Viyadüğü ile şehri çevreleyen ikinci kesim; Ordu Üniversitesi’nin arkasından, Akçetepe-1 Tüneli’nin çıkışı ile Akçetepe-2 Tüneli girişi arasında 240 metre mesafe var. Bu kesimde de Üniversite Farklı Seviyeli Kavşağı yer alıyor”şeklinde konuştu.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Karadenizli tiyatrocular Atakum’da buluştuÖnceki Haber

Karadenizli tiyatrocular Atakum’da buluş...

RTEÜ’den Bir Faydalı Model DahaSonraki Haber

RTEÜ’den Bir Faydalı Model Daha

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar