Oltan & Köleoğlu Enerji
ÖZEL MEDİMAFRA HASTANESİ

Vali Sonel, “Hatırlanmak Bir Gün Değil, Her Gün”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vali Sonel, “Hatırlanmak Bir Gün Değil, Her Gün”
Vali Tuncay Sonel eşi Handan Sonel ile birlikte  “Hatırlanmak Bir Gün Değil, Her Gün” projesi kapsamında, engeli olan vatandaşlarımızı ,evlerinde  ziyaretlerini sürdürüyor.

Dün Altınordu İlçesinde ikamet eden ve engeli olan 4 aileyi evlerinde ziyaret ederek, devletin şefkatini ve sıcaklığını hissettiren Vali Tuncay Sonel, eşi Handan Sonel ile birlikte ilk ziyaretini Karşıyaka mahallesinde ikamet eden Rüzgar ailesine gerçekleştirdi.

Ortopedik engeli bulunan 51 yaşındaki Zafer Rüzgar’a hal ve hatırlarını soran Vali Tuncay Sonel, ailenin dertlerini, isteklerini dinledi. “Her zaman sizlerin yanındayız” mesajını verdi.

İkinci ziyaretini Karşıyaka mahallesinde yaşayan ve zihinsel engeli olan 47 yaşındaki Azime Can ve Hacer Can kardeşlere yapan Vali Sonel ve eşi Handan Sonel, herhangi bir şeye ihtiyaçları olup olmadığını sordu, “Sizleri görmeye, tanımaya geldik, sizler için yapabileceğimiz ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

Karşıyaka Mahallesinde yaşayan ve engeli çocuğu olan Şenyurt ailesine de bir ziyaret gerçekleştiren Vali Sonel ve Eşi Handan Sonel,  zihinsel engeli olan 21 yaşındaki Kübra Şenyurt ve ailesi ile bir süre sohbette bulundu, hatırlarını sordu.

Kübra’nın, annesi Gülcan Şenyurt ile olan sevgisi ise ziyaret sırasında hem Vali Tuncay Sonel’in hem de eşi Handan Sonel’in gözlerinin dolmasına, duygulu anlar yaşanmasına neden oldu. Kübra’nın mutluluğu fotoğraf karelerine yansıdı.

Vali Tuncay Sonel’in bugünkü ziyaretleri kapsamında son durağı Akyazı mahallesinde oturan 21 yaşındaki zihinsel engeli olan Betül Sena Bahar oldu.

Kızının hastalığı dolayısıyla zor anlar yaşadıklarını ve çektikleri zorlukları anne Fatma Bahar’dan dinleyen Vali Sonel ve eşi Handan Sonel, annenin tüm taleplerini anında yerine getirerek , devletimizin şefkatini ve merhametini aileye gösterdi.

Ziyaret edilen aileler, ”Evimize kadar gelerek bizleri çok memnun eden Sayın Valimiz Tuncay Sonel ve değerli eşi Handan Sonel Hanımefendiye çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Sağolsun. Dertlerimizi dinleyerek derman oldular, çare buldular.” diyerek, dualarını esirgemediler. 

 

“Hatırlanmak Birgün Değil, Her Gün” projesi kapsamında, Ordu genelinde yaşayan engeli bulunan vatandaşlarımızın tespiti için bir çalışma başlatan Vali Tuncay Sonel, 19 ilçede engeli olan vatandaşlarımızı tespit ettirdi.

 

“Proje kapsamında Büyükşehir Belediyemiz, Kaymakam arkadaşlarımız, Belediye Başkanlarımız, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü çalışanlarımız,Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız,Muhtarlarımız, Öğretmenlerimiz, İmamlarımız ile birlikte bir yılı aşkın süre içinde tespit ettiğimiz  35 Bin 58 engeli olan vatandaşımızın  evlerine gidilerek,ziyaret edildi” diyen Vali Sonel, “Ziyaret edilen engeli olan ailelerimizin evlerinde sobaları yanıyor mu? Pencerelerinden soğuk geliyor mu? Durumları nasıl? Bir ihtiyaçları var mı? Çalışma arkadaşlarımız olarak bizzat evlerine gidilerek yerinde tespit edilerek, görülmüş oldu” şeklinde konuştu.

 

İl genelinde engeli olan vatandaşlara devletin şefkatini ve sıcaklığını yılın belirli gün ve haftalarında değil, fırsat buldukça yılın her günü göstermeye çalışıldığının altını çizen Vali Tuncay Sonel, “Devletimizin şefkatini, sıcaklığını ve merhametini engeli olan vatandaşlarımıza ve onların ailelerine özen göstermeye dikkat ediyoruz. Tüm çalışma arkadaşlarımızla beraber onların yanındayız” diyerek, konuşmasını tamamladı.

 

Ziyaretlerde, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık, Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Nuri Aşçı ile Akyazı Mahallesi Muhtarı Hakan Sarı da hazır bulundu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KİBİR İNSANI ŞEYTANA YAKLAŞTIRAN BİR EYLEM TAKTİĞİDİRÖnceki Haber

KİBİR İNSANI ŞEYTANA YAKLAŞTIRAN BİR EYL...

BAFRA BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADA...Sonraki Haber

BAFRA BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADA...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar