YAŞAR, “ÇARŞAMBA ŞEKER FABRİKASI BİRAN ÖNCE HİZMETE GİRMELİ” 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YAŞAR, “ÇARŞAMBA ŞEKER FABRİKASI BİRAN ÖNCE HİZMETE GİRMELİ” 
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu İktisadi Teşebbüsü (KİT) Toplantısı’nda  Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş Genel Müdürü Mücahit Alkan’a Çarşamba Şeker Fabrikası’nın Samsunlu üreticiler için önemine değinerek, Çarşamba şeker fabrikasının biran önce hizmete girmesini istedi. 

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Çarşamba Şeker Fabrikası’nın geçen yıl üretime geçemediğini belirterek, konuşmasını söyle sürdürdü:“Geçen yıl üretime başlamayı ümit ettik ama maalesef üretime geçemedik. Bu nedenle özellikle Çarşamba bölgesindeki ürünleri de bir başka yere naklettik. Pancarın başka yere nakledilmesi tabii, hepsi bir maliyet oluşturmaktadır. 

BU SENE AÇALIM

Buradaki son durum nedir? Tahmin ediyorum artık bu sene Çarşamba Şeker Fabrikasını hep beraber açma şansımız olur. Çünkü Çarşamba Şeker Fabrikası en genç fabrikalarımızdan biri, belki de en yeni teknolojiye sahip olan fabrikalardan birisi durumundadır. 
Buradaki son durum, üretimdir, kapasitedir veya geleceği yönelik farklı düşünceleriniz var mı? Ayrıca Kota artırımı konusunda talepler var. Bunlarla ilgili bir müdahaleniz olabiliyor mu? Fire oranlarının özellikle düşük tutulduğu söylenmektedir. 

STRATEJİK ÖNEMİ VAR

Şeker pancarının gerçekten Türkiye ekonomisine çok ciddi katkıları var. Aynı zamanda da şeker hepimizin bildiği gibi stratejik bir ürün konumundadır. Dolayısıyla, her yönüyle, geliştirilmesi, üretilmesi, pazarlanması konusu büyük önem taşımaktadır.

MEVSİMLİK İŞÇİLERİN DURUMU 

Kurum bünyesinde ortalama 1.300 civarında mevsimlik işçi statüsünde çalıştırılan personel bulunmaktadır. Bunlar aslında mevsimlik gibi görünüyor ama çoğu kapasiteli insanlar, yani içinde bana mühendisin olduğunu, ustaların olduğu söyleniyor. Bunların kadroya geçirilmesine yönelik bir çalışmanız var mı? Bu arkadaşların kadro talebi bulunmaktadır”

 
 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Samsun'da 55.553 HES Kodu Sorgulaması Yapılarak Karantina Tedbirlerini İhlal Eden 4 Şahıs Hakkında İşlem YapılmıştırÖnceki Haber

Samsun'da 55.553 HES Kodu Sorgulaması Ya...

Ordu’ya 10 Tarım Projesi OnaylandıSonraki Haber

Ordu’ya 10 Tarım Projesi Onaylandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar