ÖZEL MEDİMAFRA HASTANESİ
Mehmet Kuzubaş

Mehmet Kuzubaş

Mail: mehmetkuzubas@karadenizhaber.com.tr

AŞI VE SAĞLIK

AŞI VE SAĞLIK

Sevgili dostlar malumunuz dünyamızın afeti bir koronavirüs belası ile karşı karşıyayız insanoğlu bu virüs illetinden de bir şekilde kurtulacak, ancak birçok canımız da yanacak. Zaten yanıyor da bir çok sevdiğimizi kaybettik ekonomimiz ciddi anlamda zarara uğradı birçok alışkanlıklarımızı terk etmek zorunda kaldık.

Buraya kadar tamam devletimiz birçok güçlü devletler gibi pandeminin başından beri hem önlemleri aldı, hem de bilim adamlarının tavsiyesi doğrultusunda uygulamamız için birçok kurallar önerdi.

Bu arada 10 dolar gibi bir bedelle aldığı Aşıyı bedava vurdurdu.

Ancak bedava olmasına ve bu hastalığa yakalanma riskini %90 azaltmasına rağmen, dünyada birçok insanın ulaşamadığı halde bize bir hal oldu. Bedava aşırı dahi olmuyoruz.

Sevgili dostlar bu aymazlık değil midir canımızı yolda mı bulduk, ilim adamları, bilim adamları, siyasetçiler, sanatçılar, herkes aşı olurken belli bir grup ne hikmettir ki aşı olmadığı gibi birçok insanımızı da olmaması konusunda ikna ya çalışıyor.

Kusura bakmayın ben buna bir anlam bulamıyorum.

İkinci mevzu devlet kâh milletten aldığı vergiler ile kâh borçlanarak su ve ova bulduğu bir çok yere sulama barajı yapmaktadır.

Bunlardan biri de Vezirköprü ovası sulamasıdır.

 

 Bizim kaç zamandır uğraştığımız ve yapılmasını elzem gördüğümüz arazi toplulaştırmasına devlet milyonlarca lira para harcayarak ve arazileri parça parça olmak yerine bütünleştirerek her arazinin hem yolunun hem sulamasının düzgün yapılacağı bir arazi toplulaştırması yapmak isterken ve bunu da mülk sahiplerinden bedel almayacak iken gene istemezikçiler meydanlarda.

Arkadaş bizim insanımız bu kadar aymaz olamaz.

Dünde aynı bölgede komşu köy baraj cıkarı taşladılar ve yıllarca onun utancıyla yaşadılar.

 

Bu ne pehriz bu ne lahana turşusu

Devlet gelmiş senin 8-10 parçalık arazini topluca 2-3 parça yapıyor her tarlanın yolu var her tarafına su gidiyor ve bu arazi bu köylüye dağıtımı yapılıyor.

Oldu da bir haksızlık yapıldı yapılan icraat hem ilgili makama hem de mahkemeye verilerek varsa haksızlık önleniyor.

 

İnsanımızın üzerindeki gerek aşıda gerek arazi toplulaştırmasında bir kirli elin olduğu kanaatindeyim.

 

Benim iddiam şudur. Bu hükümetin yaptığı iş dünyanın en iyisi de olsa bizim işimiz onu kötülemek onu karalamak ben o konularda bunu görüyorum vesselam.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar