Recep MUTLU

Recep MUTLU

Mail: recepmutlu@karadenizhaber.com.tr

BİR BELEDİYE BAŞKANI NASIL OLMALI BÖLÜM 2

Merhaba Dostlar..Kaldığımız yerden devam ediyoruz.

BÖLÜM:2

Bir belediye başkanı; Çıkar odaklarından uzak kalmalıdır. Bunlarla ilişkiye girmemelidir.Birilerinin istismarına açık olacak davranışlar göstermekten kaçınmalıdır. Toplumu ilgilendiren bütün faaliyetlerin içinde bir lider olarak bulunmalıdır. Toplumla ilişkilerine özen göstermeli ve bunu topluma htirmelidir.İşinin önemini iyi anlamalıdır.Vebal sahibi olduğunu asla unutmamalıdır.İmkansızlık bahanesine sığınmamalıdır.

 

Artık Siyasete değil çalışana fırsat verme zamanı gelmiştir. Çünkü bu zamana kadar hep geriye giden geride kalan değişime ayak uyduramayan şehirlerin yeni bir kimliğe kavuşması gerekir diye düşünüyorum.

 

Toplumun ortak ihtiyacını, toplumdan aldığı yetki ve toplumun kaynaklarını kullanarak karşılamaya çalışması gereken Belediye başkanları, bir süre sonra topluma hizmeti değil, kendi varlığını sürdürmeyi, kendisini garantiye almayı tercih etmektedir. Bunun tabi sonucu olarak ta topluma güvenmeyen hantal bir bürokratik yapı ortaya çıkmaktadır. Bu amaç değişmeli asıl amaçları topluma hizmet etmek ve bu hizmeti etkin verimli ve kaliteli olarak sunmak olmalıdır.

 

 

Kapısını halka açık tutmalıdır. Halkın içinde olmalıdır. , halkla kaynaşan insanlar olmalıdır. Gelişen ve değişen teknolojiye ayak uyduran, tanınan ve sevilen, doğru bildiğinden taviz vermeyen vizyon sahibi, sosyal faaliyetleri olan biri olmalıdır.

 

Belediye başkanı çalışkan ve cesur olmalı. Olayların üstüne cesaretle gitmeli.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar