Reklamı Geç
Kenan Bayram

Kenan Bayram

Mail: kenanbayram@karadenizhaber.com.tr

DEV GÖRÜNEN CÜCELER...

Toplumda güven sorunu oluştu artık herkes bir birine güvensizce ve şüpheyle yaklaşıyor.

Bunun sebebi de söz veren sözünde durmadı, emanet edilen bir mal inkar edildi geri sahibine verilmedi adama çalıştı parası verilmedi siyaset yaptı adama çalıştı adam kazandı çalışanı tanımadı, borç aldı borcunu ödemediği gibi birde inkar etti.

Buyur sen böyle bir memlekette ol da şüpheci olma.

Bundan sonra siyasette zor, ticarette zor.

Yeni cümleler, yeni projeler, yeni fikirler üretilmeli insanların gönlünü ve güvenini kazanmak için.

Aslında o da ne biliyor musunuz, doğal olmak naturel davranmak.

Konuşurken dil kırmamak anonim olmak, dürüst olmak .

Aslında sizin Şeref’i gördüğünüz adamın şerefsiz, namuslu gördünüz kişinin namussuz, bilgili olduğunu sandığınız kişinin ezberlediği dört cümleyle işi götürdüğünü bilgisiz olduğunu görmek, dindar görünüp dini kullandığını gördüğünüzde Ahlaklı, şerefli ve Allah’tan korkan kişiler bu tür insanları gördükçe içine kapanmaya ve yalnızlığı tercih ediyor.

Çok ihtiyaç olmadığında topluma karışmıyor ve herkese şüpheci bakarak kendine iftira atılır korkusuna karşı böyle bir kalkan seçer kendine.

Arsız ve dev gibi görünen bu tipler aslında cücedirler...

Aslında bulundukları makamlar veya konumlarından gücünü alırlar veya yalanla dolanla, hırsızlıkla milleti dolandırarak zengin olarak güçlü olduklarını ve kalabalık olduklarını sanarlar, bunların etrafında yalaka ve dalkavuklardan geçilmez.

Bu güçleri bittiğinde kimsenin ilgilenmediği yalnızlığa itilen , ailesinin ve sülalesinin bile kötülediği horladığı günahkar acınacak bir tip haline gelirler.

Cesur olmak elbette korkusuz olmak veya iyi kavga etmek değil sadece yitireceklerini bildiğin halde yanlış olana itiraz edebilmektir.

İnsanları kandıran bizden değildir der dinimiz.

Dünya malına taptın Allah’ı unuttun münafık!

Köpeklerin kardeşliği aralarına kemik atılana kadardır!

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar