Mehmet Kuzubaş

Mehmet Kuzubaş

Mail: mehmetkuzubas@karadenizhaber.com.tr

KORONA VE TÜRKİYE

Sevgili dostlar covid 19 un dünyaya gelmesiyle ülkemizin dünyanın neresinde olduğunu özellikle Sağlık konusunda ne kadar başarılı olduğumuzu öğrenmiş bulunuyoruz. Biliyorsunuz bu virüs Çin'in wuhan eyaletinde çıktı. 


Sağlık bakanlığımız bize de gelir endişesiyle sağlık teşkilatımıza hazırladı. Allah sağlık teşkilatımız dan razı olsun ,bugüne kadar bizi hor gören Bizim de entellerimizin Yere göğe sığdıramadığı italya sı Amerika  sı Fransa'sı  İspanyası rezil kepaze oldu. İnsanların fakir ve yaşlılarını ayırt ettiler. Canlı canlı ölmelerine göz yumdular hele huzurevlerinde yaşlıları maalesef hiç sağlık hizmeti görmeden tabir caizse telef ettiler! Türkiye'miz ise Allah razı olsun iktidar yönetmenlerinden gerek devlet hastaneleri gerek özel hastaneleri hazırlayarak ücretsiz bir hasta varsa yakınlarını da kontrol altına alarak bu illetten kurtulmamız için ellerinden geleni yaptılar .


Devletimiz Bırakın bu bahane ile yaşlılardan kurtulmayı Onları evde kalın diyerek baş tacı etti. Dünyada en az yaşlı zayiatı ülkemizde oldu.     

 
 Ekonomik yöne gelince gelir seviyesi düşük  4 milyon aileye ki yaklaşık 25 milyon nüfusa denk gelir 1000'er Tl den 3000 TL karşılıksız yardım etti. 


Gelişmiş diye gıpta ettiniz. Avrupa ülkeleri birbirlerinin sağlık malzemelerine el koyarken Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 90'ın üzerinde ülkeye paralı parasız sağlık ekipmanı gönderdi biz hala bir maskeyi 3 gün geç aldık diye ağzımıza geleni sayıyoruz(!) 


Amerika'da koronodan Hastaneye yatan bir kişinin 50.000 dolar gibi Türk parası ile 350.000 TL eder bir bedeli ödemek zorunda iken bizim hastalarımız taburcu olurken bırakın ödeme yapmayı alkışlarla uğurlamakta insanlar sağlam oldukları zaman bir şekilde geçinirler devlet en çok Hastalık anında insana ihtiyaç olur.


 Bunu da sağ olsun Cumhurbaşkanımız önderliğinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sağlamıştır ben onlara şükranlarımı sunuyorum eleştiren lerede el insaf diyorum.


 Saygılarımla 

Anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az!

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar