Reklamı Geç
Adnan HAZIR

Adnan HAZIR

Mail: adnan@karadenizhaber.com.tr

SPORU SEVMEK GENÇLERİ SEVMEKTİR

Baframızda yapılmış Spor tesisleri:

Stadyum

Kapalı salon

Yarı olimpik yüzme havuzu

Atış poligonu

Bu tesislerde emeği olan herkese teşekkür ederim.

Kim Baframıza ve insanımıza  hizmet ettiyse ALLAH RAZI olsun demek boynumuzun borcudur.

 

Bu tesislerimiz yanında bir atletizm tesisine ihtiyacımız bulunmaktadır.

Çünkü artık günümüzde atletizm sporu için ayrı tesis yapılıyor. Atletizm tüm sporların ana branşıdır. Cirit, disk ve gülle atma, yüksek atlama, uzun, üç adım ve sırıkla  atlama, engelli koşullar gibi kategoriler için takdir edersiniz ki sadece pist yetmiyor. En azından Samsun girişi dediğimiz bölgede eski stadyum olarak bildiğimiz yerde yapılan atletizm stadı şeklinde bir tesis yapmalıyız. Bu çok zor bir şey değil. Baframızda bunun için yer konusu da problem olmaz. Gençlik spor bakanlığımız, atletizm federasyonu ve belediye işbirliği ile böyle bir tesis ilçemize kazandırmak mümkündür. İlçemizde okuyan 34.000 gencimiz var. Üniversiteye hazırlanan, okumayan VS Kısacası 50 bine yakın gencimiz var. Bunların enerjilerini sağlıklı kullanmaları ve kötü alışkanlıklardan uzak durmalarının önemli yollarından biride spor yapmalarıdır. İlçemize spor tesisleri kazandırmak için öncelikle Bu düşünceye sahip olmak, gençleri ve sporu sevmek gerekir.

 

Ayrıca mevcut sentetik çim futbol kompleksinin yükünü hafifletmek için en az 2 sentetik çim futbol kompleksi daha yapmak zorundayız.

 

Spor tüm branşları ile  teknik ve spor adamlarının görüşleri alınarak kısa orta ve uzun vadeli olarak tesisleşme, alt yapı, teknik adam yetiştirme, kulüpleşme ve tüm bunların kurumsallaşmasını kapsayan geniş bir alandır.

 

Baframızın tüm bunları gerçekleştirmesi için potansiyelleri, insan kaynakları, Siyasi gücü, toplumsal isteği ve finans imkanları vardır.

Saygılarımla

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar