Mehmet Kuzubaş

Mehmet Kuzubaş

Mail: mehmetkuzubas@karadenizhaber.com.tr

Vezirköprü Kamuoyuna

Vezirköprü Kamuoyuna

Son günlerde ilçemiz çevre yolunda çok acı trafik kazaları olmaktadır. Malumunuz bu yolun 4 kilometrelik mesafesinde 13 tane tali yol bağlantısı ve kavşak vardır. Yolda çok yavaş giden traktörler olduğu gibi hızlı giden otomobiller, gençlerin kural tanımayarak kullandığı motosikletler ve yük kamyonları da vardır. Fiziki şartlardan yan yollar yapılamamıştır. 

Bu yolun her metresinde, Adatepe Sapağı, Dörtyol, Vabartum'un önü (bir seferde 3 ölü), Çakırtaş mezarlığı (5 yaşında yakınım olan bir çocuk), Shell önü, Kuruçay Köprüsü ve en son Tır Garajı'nda (2 ölü, 4 yaralı) onlarca ölümlü ve yaralamalı kaza oldu. Allah rahmet eylesin genç bir doktorumuz, en son iki üniversite öğrecisi gencimiz ve bu güne kadar sadece benim sayabileceğim yirminin üzerinde insan hayatını kaybetmiştir. Trafik işaret ve lambalarının yetersiz olduğu bir gerçektir. 

Sade bir vatandaş ve  şoförlük mesleğinin kırk iki yıldır içinden biri olarak, yeni yapılan hastane önünden Tır Garajı'na, Tır Garajı'ndan Vabartum sapağına, Dörtyol'dan Adatepe Sapağı'na aynı şekilde Adatepe pancar kantarından Dörtyol'a, Vabartum Sapağı'ndan Tır Garajı'na, Tır Garajı'ndan Çiçek Un karşısına mesafe radarı konması gerekmektedir. 

Kamuoyu olarak biz buna olumlu destek verirsek gerek ilçe Kaymakamlığımız gerekse Belediyemiz ve Karayollarımız olumlu bakıp radar sistemini kuracaktır. 

Sayın kamuoyunun bu konuda desteğini ve ilgililerin gereğini yapmasını talep ediyorum.

Mehmet KUZUBAŞ 

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar